Mean Well LPC-35-700
Mean Well LPC-35-700 LED Enclosed Power Supply, AC to DC, 9-48V, 0.7A, 33.6W, 1.2″ H x 1.6″ W x 5.8″ L
- Universal AC input/ Full range
- Withstand 300VAC surge input for 5 seconds; Isolation class II, no F.G
- Cooling by free air convection; Class 2 power unit
- Pass LPS; 100% full load burn-in test
Universal AC input/ Full range Withstand 300VAC surge input for 5 seconds; Isolation class II, no F.G Cooling by free air convection; Class 2 power unit Pass LPS; 100% full load burn-in test LED DRIVER, AC-DC, CC, 0.7A, 48V Product Range:LPC-35 Series Input Voltage Min:90V Input Voltage Max:264V Output Power Max:33.6W Output Current:700mA Output Voltage Max:48V LED Driver Mode:Constant Current Approval Bodies:CE Current Rating:700mA Depth:30mm Dimming Control Type:PWM Efficiency:85% Height:30mm IP Rating:IP67 Length:148mm No. of Channels:1 No. of Outputs:1 Operating Temperature Max:75? C Operating Temperature Min:-30? C Operating Temperature Range:-30? C to +75? C Output Power:33.6W Output Voltage Min:9V Power Supply Mounting:Chassis Power Supply Output Type:Adjustable, Fixed Power Supply Type:External Power Supply Supply Voltage:230V Supply Voltage AC Max:264V Supply Voltage AC Min:90V Termination Style:Flying Leads Width:40mm